˟

Prechádzame na recyklovaný papier

08. 06. 2020

Mecom - Prechádzame na recyklovaný papier

Od roku 2020 si náš Carniborna magazín prečítate už na recyklovanom papieri. Vďaka tomu ušetríme 40,88 kg papiera. 

Zistili sme, že pri výrobe papiera môže jeden strom nahradiť 50 kg zberového papiera. Nami ušetrených 40,88 kg predstavuje 392,266 m2 plochy, ktorú by zabrali listy koruny veľkého stromu poskladané vedľa seba. Pri tom na každom štvorcovom milimetri tejto plochy nájdeme 50 prieduchov, ktorými strom nielen „dýcha“, ale tiež reguluje odparovanie vody. Jeden veľký strom, ktorý zostane stáť, teda ušetrí 24 litrov vody, ktoré by sa inak vyparili. 


Zjednodušene povedané, pri prechode na recyklovaný papier ušetríme za rok 40,88 kg papiera, čo sa rovná 392,266 m2 plochy listov koruny veľkého stromu, a tým pádom 24 l vody zadržanej na zemi.

 

To je pre nás, s ohľadom na rastúce problémy s otepľovaním a suchom, dobrá správa. Každý krok s jasným pozitívnym dopadom je pre nás výzvou pokračovať ďalej. Do budúcnosti preto plánujeme prejsť na využívanie recyklovaného papiera pri ďalších našich tlačovinách. Sme tiež pripravení celkom prejsť na papierové utierky a toaletný papier vyrábané 100 % recykláciou tetrapackov. 

Nechali sme si takisto spočítať, že ročný odber 6 ton recyklovaného papiera zabráni výrubu 102 stromov. Na výrobu jednej tony papiera je potrebných v priemere 17 stromov. Vďaka tomu ušetríme nielen vodu, ale aj kyslík pre 7 140 ľudí.

Zachránené stromy sú pre našu prírodu aj nás všetkých veľký dar. 

Každý živý strom sa počíta.