História spoločnosti

Slovenská spoločnosť MECOM bola členom skupiny Carnibona, ktorá sa stala jednou z najsilnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností v oblasti spracovania mäsa v stredoeurópskom regióne. Vznikla v roku 2008 postupným zlučovaním významných mäsospracujúcich spoločností s dlhoročnou tradíciou na Slovensku, v Maďarsku a v Českej republike.

V roku 2021 sme sa stali hrdou súčasťou potravinárskej spoločnosti Smithfield Foods, ktorá je globálnym lídrom na trhu v mäsospracujúcom priemysle. Spoločnosť podniká v potravinárstve pod mottom „Dobré jedlo. Zodpovedne.“ a stala sa jednou z popredných svetových vertikálne integrovaných mäsospracujúcich spoločností.

Akvizíciou skupiny do ktorej patrí aj naša spoločnosť MECOM posilňujú portfólio značiek a pokračujú v dlhodobej stratégii na európskom trhu.


* * * * * *
 • Humenné

  produkcia FTE: 300
  špecializácia: suché a polosuché salámy, suché klobásy, šunky, mäkké salámy, údené mäsové produkty, slaniny
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Lučenec

  produkcia FTE: 200
  špecializácia: párky,  sezónne špeciality, nátierky.
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

 • Praha

  centrála
  Gemini - budova B
  Na Pankráci 1724/129
  Praha 4, 140 00

 • Bratislava

  centrála
  Digital Park II, Einsteinova 25
  851 01 Bratislava 

 • Szolnok

  produkcia FTE: 22
  špecializácia: salámy s ušľachtilou plesňou
  certifikáty ES: IFS

 • Békescsaba

  produkcia FTE: 90
  špecializácia: tradičné produkty Csabai suché klobásy
  certifikáty ES: IFS
  TESCO: schválené

Vízia a brand story

Mecom je tradičná značka mäsových výrobkov. Expert, ktorého výrobky sú vždy zárukou vysokej kvality. Pravidelne prichádza s novinkami, inováciami a inšpiráciou v celom rade svojich výrobkov.

Mecom je značka, ktorá vo vás prebudí túžbu užiť si každé jedlo naplno. Na to využívame všetky komunikačné kanály, vďaka ktorým môžeme túto víziu napĺňať. Naším hlavným cieľom je stretávanie sa s ľuďmi, osobné, ale aj virtuálne. Nadviazanie vzájomnej komunikácie a poskytovanie maximálnej inšpirácie pre každý ich zážitok. Mecom je prirodzenou voľbou pre vaše najchutnejšie spoločné chvíle.

Mecom Základný rad - Vieme, čo vám chutí 

Mecom je špecialista, ktorý vie o mäse a práci s ním všetko. K práci pristupuje s vášňou, radosťou a chuťou. Inšpiruje sa okolím a s láskou prináša nové moderné smery a chute do vašich kuchýň. 

Rád inšpiruje, experimentuje a prináša nové, neobvyklé recepty, tipy a kombinácie chutí, ktoré pre vás budú jedinečným zážitkom. S jeho pomocou si s radosťou užijete každý deň, ale i jedinečné slávnostné príležitosti, a to tak doma s rodinou, ako aj s priateľmi na oslavách, grilovačkách či piknikoch. 

Prebudí vo vás chuť pripraviť to najlepšie a s ozajstnou radosťou sa potom podeliť o tie nezabudnuteľné, spoločné okamihy plné skvelého jedla a chuti.

Mecom Premium - Prémiový zážitok chutí 

Rad Premium je prehliadkou najväčších údenárskych špecialít. Je spojením najvyššej kvality a výsostného umenia majstrov mäsiarov. Delikátne chute všetkých výrobkov radu sú vyladené do dokonalosti a dodajú vášmu jedlu nielen exkluzivitu, ale premenia ho na zážitok hodný delenia sa so všetkými, na ktorých vám záleží. Výrobky z tohto radu sú exkluzívne v každom ohľade. Vyskúšajte naše produkty a objavujte tradičné chute.

Mecom Natur - Bez éčok 

Výnimočný rad lahodných produktov bez obsahu Éčok. Vychutnajte si výber tých najlepších výrobkov z kategórii šuniek, salám či párkov. Zaujmú vás aj vysokým obsahom mäsa, bez konzervantov, stabilizátorov, pridaných fosforečnanov, zvýrazňovača chuti a farbív. Ochutnajte naše Natur výrobky bez éčok. 


Mecom Naše slovenské - 100% Zrodené na Slovensku

Všetky výrobky v novom produktovom rade majú 100% mäso zo zvierat, ktorých pôvod, chov, spracovanie a distribúcia spadajú výhradne na územie Slovenska. Na celom výrobnom procese sa podieľajú výlučne slovenské ruky, na ktoré vieme dohliadať a garantovať našim zákazníkom kvalitu a slovenský pôvod výrobkov Naše slovenské. Vychutnajte si výrobky zrodené na Slovensku. 
Vedenie spoločnosti

CEO

Ladislav Čechovič

Prevádzkový riaditeľ

Miroslav Matvija

Supply chain riaditeľ

Peter Ballay

Finančná riaditeľka

Adriana Sill

Systém kvality

My v MECOM GROUP vieme, čo je pre našich zákazníkov najlepšie. Neustále pracujeme na vylepšení tradičných chutí a na zlepšovaní kvality našich výrobkov.

Výrobné závody spoločnosti MECOM sú každoročne úspešne certifikované podľa IFS (International Food Standard), jedného z najprísnejších potravinových štandardov. Je to najrozšírenejšia potravinárska norma, ktorú používa väčšina obchodných reťazcov na kontrolu svojich dodávateľov. Zároveň každoročne absolvujeme kontrolu zo strany kompetentných štátnych orgánov a dodávateľské audity.

Rovnako dbáme aj na to, aby každá surovina, prídavná látka či obalový materiál, ktorý nakupujeme, spĺňali vopred stanovené kvalitatívne parametre a mali potvrdenie o zdravotnej nezávadnosti. Preto naša spoločnosť spolupracuje len s dôveryhodnými a stabilnými dodávateľmi surovín.

Spoločnosť MECOM má vypracovaný komplexný systém kontroly kvality, pravidelne prebiehajú senzorické kontroly, ako aj fyzikálno-chemické a mikrobiologické analýzy surovín a hotových výrobkov.

100 % našich produktov je vhodných pre celiatikov. Našou snahou je tiež minimalizovať používanie alergénov vo všetkých výrobkoch.

Zoznam bezlepkových a bezalergénnych produktov nájdete tu 


Naše ďalšie značky

 • Správny výber mäsa, tradičné, domáce pomalé až tri dni trvajúce údenie na bukovom dreve, starostlivo vybraná maďarská paprika a niekoľko týždňové sušenie zaisťujú intenzívny a výnimočný gurmánsky zážitok z každej klobásy vyrobenej u nás. Už viac ako 100 rokov stojí poctivá príprava a výber tých správnych ingrediencíí za nezamiteľnou chuťou našich výrobkov.

  Viac o produktoch

 • Už aj cisár rád vychutnával každý kúsok vychýrených maďarských salám. Do našich produktov totiž pridávame len špeciálne prísady - originálne maďarské koreniny, naše dlhoročné know how a tradície. Rovnako ako cisár, aj vy si môžete vychutnať každé sústo z našich produktov, harmóniu ingrediencií a vyváženú chuť. Vychutnajte si každý okamih. Sme Kaiser a vytvárame jedinečné a chutné produkty.

  Viac o produktoch

 • V každom okamžiku výroby myslíme na vás, na vaše potreby, chute, na okamžiky, čo s nami prežijete. Jedine vy totiž viete, čo majú vaši blízki najradšej, čo ich rozosmeje, poteší, čo vyvolá úsmev na ich tvári. Jedine vy dokážete v pravý čas pripraviť to, čo majú najradšej a vykúzliť jedinečné okamžiky plné radosti a šťastia i zo zdanlivo obyčajných vecí. Jedine vy dokážete pridať tú vašu kúzelnú ingredienciu, ktorá aj z obyčajných vecí spraví poriadne "veľkú vec". Je jedno, či je to obyčajný chlieb so šunkou alebo klobásovo salámová eifelovka, šunková ruža alebo párkový dinosaurus. Všetko čo vyrábame, vyrábame tak, aby ste dokázali vytvoriť a prežiť tie "veľké veci" plné radosti a šťastia.

  Viac o produktoch

Všeobecné vzdelávanie zamestnancov

V Mecome veríme, že sú to práve naši zamestnanci, ktorí reprezentujú a posúvajú spoločnosť na popredné miesta na trhu. Práve preto je pozitívna motivácia zamestnancov vysokou prioritou našej spoločnosti. Lebo len spolu vieme dosiahnuť výsledky a stanovené ciele.

siaesfzsi


Názov prijímateľa: MECOM GROUP s.r.o.
Názov projektu: Všeobecné vzdelávanie zamestnancov MECOM GROUP s.r.o.
Názov operačného programu:Zamestnanosť a sociálna inklúzia
Miesto realizácie projektu:Humenné, Prešovský kraj
Lučenec, Banskobystrický kraj
Časový rámec realizácie projektu:29.10.2010 - 30.4.2012
Kontaktné údaje:MECOM GROUP s.r.o., Poľná 4, 066 01 Humenné
www.mecom.sk
VYHODNOTENIE PROJEKTU

Ciele projektu:

Hlavný cieľ projektu: Rozvoj a vzdelávanie zamestnancov spoločnosti v oblasti implementácie procesov v riadení spoločnosti za účelom zlepšenia ich kvalifikácie a vedomostnej úrovne, rozvoj systému manažérstva kvality s merateľným dopadom na kvalitu, efektívnosť a výkonnosť výrobného procesu, ako aj konkurencieschopnosť zamestnancov na pracovnom trhu.

Špecifické ciele projektu:

 • Rozvíjanie jazykovej zručnosti zamestnancov (Anglický jazyk)
 • Podpora rozvoja a vzdelávanie v oblasti informačných technológií pre zvýšenie efektívnosti procesov a výkonnosti zamestnancoiv
 • Zabezpečenie jednotnej organizačnej kultúry a efektívnej komunikácie vo firme, ako aj voči obchodným dodávateľom a odberateľom
 • Vzdelávania v oblasti procesného riadenia, kvality, kontrolingu a riadenia výkonnosti pre zvýšenie kvality procesov a zavedenie princípov učiacej sa organizácie
 • Podpora vzdelávania v zavádzaní kontrolingových systémov pre delegovanie manažérskej zodpovednosti a kompetencií na strednú úroveň riadenia
 • Rozvíjanie manažérskych zručností pre podporu prechodu manažérskych zodpovedností na nižšie úrovne riadenia
 • Podpora rozvoja aktivít pre zvýšenie adaptability, flexibility a konkurencieschopnosti pre zabezpečenie schopnosti zamestnancov reagovať na časté zmeny na trhu
 • Rozvíjanie a zavádzanie softvéru pre podporu vzdelávania pre zabezpečenie trvalo udržateľnej úrovne dosiahnutých poznatkov.

Hlavné aktivity projektu:

 1. Manažérsky kontroling pre manažment
 2. Procesné riadenie pre manažment
 3. Organizačná kultúra a efektívna komunikácia
 4. Motivácia a vedenie zamestnancov
 5. Marketingová prezentácia spoločnosti
 6. Procesné riadenie pre výkonného pracovníka a pracpvníkov oddelenia kvality
 7. Kontroling a riadenie pre výkonného pracovníka a kontrolingových pracovníkov
 8. Manažérske zručnosti
 9. Jazykový kurz Angličtiny
 10. Počítačové zručnosti

Podporné aktivity projektu:

Riadenie projektu a Publicita a informovanosť

Cieľová skupina:

Zamestnanci MECOM GROUP s.r.o.

"Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia"

www.esf.gov.sk
www.sia.gov.sk

e-mail: personalne@mecom.sk
tel.: (057) 7862 257